Mapa webu

Co na webu Obyčejní andělé naleznete? - Na webové prezentaci "Obyčejní andělé" naleznete především fotografie hasičů - záchranářů a fotografie jimi využívané techniky. Nepůjde však pouze o reportážní fotografii, jak by se dalo očekávat, ale současně se budu snažit i o jakési "umělečno". - Krátce se ještě zmíním o tom, co na stránkách určitě nenaleznete. Určitě zde nehledejte žádné rádoby "senzační", ale hlavně neetické, fotografie chudáků nebožtíků! Co vám však naopak slíbit mohu je to, že převážná část fotografií na webové prezentaci "Obyčejní andělé" bude pravdivou nebo alespoň reálnou výpovědí o životě hasičského cechu. Budete mít tedy možnost vidět hasiče - záchranáře takové, jací opravdu jsou. - Mé fotografie by se současně měly stát jednoduchou odpovědí na otázky typu: Jak to vlastně vypadá, když někde hoří?; Co dělají hasiči, když nehoří?; Jací lidé slouží veřejnosti a bdí nad naší bezpečností každou minutu po 365 dní v roce?; Jak se hasiči připravují na to, aby byli schopni kteroukoliv denní i noční hodinu pomoci, někomu, kdo se dostal do nesnází? Právě proto se nebudou na webu objevovat pouze snímky od skutečných zásahů, ale také snímky z nejrůznějších výcviků a taktických či prověřovacích cvičení, ze sportovních, ale i kulturních akcí, snímky z běžného života na hasičské stanici.

Komu je webová prezentace Obyčejní andělé určena? - V podstatě každému, komu jsou hasiči - záchranáři nějakým způsobem sympatičtí. Například každý kluk, ale i leckterá děvčata se touží stát hasičem. Jak to u hasičů doopravdy chodí, se tedy mohou podívat právě zde - na stránkách "Obyčejní andělé". - Co se děje s penězi daňových poplatníků? I na takovou otázku by mohli "Obyčejní andělé" dát odpověď. Současně se prostřednictvím textů může široká veřejnost dozvídat nejrůznější "Záchranářské typy" užitečné např. pro "bezpečnou domácnost" (viz dále). - Hlavní skupinkou návštěvníků by se však mohli stát dobrovolní či profesionální hasiči, kteří budou mít chuť se podívat, jak tráví svůj společný čas kolegové odjinud, čím se zabývají ve svém volnu, jaké vtípky si občas navzájem dělají atd. A jelikož hasičem je člověk nejspíše na celý život, mohou zde zavzpomínat na dlouhé roky svého "mokrého" života i "veteráni" a co víc, pokud by se našel některý takový hasič, který by se rád podělil o své zážitky (libovolnou z literárních forem), mohli by se zde časem také objevit zajímavé příběhy z hasičského prostředí. Velmi rád poskytnu k tomuto účelu na svých stránkách prostor. - Zahraničním kolegům jejichž stránky jsou pro mě také velmi zajímavé a inspirující.

Jaká je organizace webu? - Pravidelně, a to vždy jednou týdně, se na webu objeví tzv. "Foto týdne". Pod touto ikonkou, budu postupně uveřejňovat své nejlepší snímky z nejrůznějších hasičských akcí. Pozn.: Pro lepší zobrazení snímku použijte klávesu F11. - Jak už bylo napsáno výše, "Foto týdne" bude vždy doplněno textem (klikněte prosím na "Zobrazit popis"), který přiblíží především "laickým" návštěvníkům dění na snímku a nebo také "Záchranářským typem", čímž by se webová prezentace "Obyčejní andělé" mohla stát zajímavou i pro širokou veřejnost. Starší "Fota týdne" naleznete pod ikonkou "Archiv F.T.". - Další fotografie budou vždy archivovány přibližně dle jednotlivých témat v tzv. "Fotocyklech". Pro více informací o obsahu jednotlivých "Fotocyklů" klikněte opět na "Zobrazit popis", která se vám zobrazí po najetí kurzorem nad příslušnou ikonkou. Jednotlivé "Fotocykly" se budou samozřejmě v některých případech tématicky volně prolínat, protože fotografie budu vřazovat do jednotlivých cyklů spíše pocitově nikoliv dogmaticky. Názvy a průvodní texty "Fotocyklů" tedy pouze nastiňují, co zde bude možno zhlédnout a slouží spíše ke snadnější orientaci na webu. Fotografie budou zobrazeny formou miniatur, které si budete moci podle zájmu kliknutím zvětšit. Pozn.: Naleznete zde rovněž některá dříve publikovaná "Fota týdne" z technických důvodů však již bez průvodních textů. - O jakýchkoliv novinkách nebo změnách na webu budete informováni v "Novinkách". - Něco málo o tom, jak jsem se dostal k focení a jakou fotografickou techniku využívám pro zhotovení svých snímků, se dočtete v sekci "Profil". - Své komentáře či připomínky se ke mně budou dostávat prostřednictvím Návštěvní knihy" nebo mi je můžete zaslat přímo na můj osobní mail uveřejněný pod ikonkou "Kontakt". - Pod ikonkou "Odkazy", naleznete webové adresy některých zajímavých stránek, které sám rád pravidelně navštěvuji.

Lze si fotografie zdarma stáhnout? - Samozřejmě. Libovolnou fotografii si můžete zdarma stáhnou a umístit např. na plochu monitoru nebo třeba použít pro doplnění vaší diplomové práce atd. Žádnou z fotografií či textů uveřejněných na webové prezentaci "Obyčejní andělé" však nelze bez předchozí domluvy použít ke komerčním účelům! Pozn.: Myšlena je především reklama, uveřejnění v denním tisku, časopisech atd.

A co pro vás "OA" chystají do budoucna? - V dohledné době zde začnu postupně uveřejňovat tématicky zaměřené fejetony či filmové dokumenty o hasičích z mé autorské dílny. Vše je samozřejmě podmíněno dostatečnou návštěvností webu. Počítám rovněž s postupným uveřejňováním nejrůznějších anket týkajících se aktuálních a palčivých témat, a to nejen z hasičského prostředí, ale to už je opravdu jen výhled do budoucna?

Domů | Novinky | Poslední snímky | Fotografie týdne | Mé oblíbené | Reference | Fotocykly | Články | Video | Profil | Mapa webu | Návštěvní kniha | Odkazy | Kontakt | přihlášení

2007 © Powered by  AutumnLeaf Webdesign