4. ročník fotosoutěže "Jak vidím Jeseníky"

Seriál: Výstavy, soutěže, publikace atd.
Diskuze: Příspěvků(7)

Milí návštěvníci OA. Dovoluji si vás pozvat na vernisáž výstavy, která je tvořena fotografiemi 4. ročníku fotosoutěže "Jak vidím Jeseníky". Samozřejmě, že také pořadatel, Správa CHKO Jeseníky, zve srdečně všechny příznivce Jeseníků na tuto vernisáž, a to do Šumperského vlastivědného muzea. Přesný termín vernisáže je podle slov CHKO 20. dubna od 18.oo hodin. Proběhne zde rovněž vyhlášení výsledků čtvrtého ročníku soutěže. Samozřejmě, že případnou změnu konání budu s předstihem avizovat na svých stránkách.

Každopádně, výstava fotografií potrvá do konce května, takže to určitě půjde skouknout i jindy. Poté se navíc, podle slov zástupce Správy CHKO Jeseníky a poroty, Michala Ulrycha, výstava přestěhuje do síně tradic pivovaru HOLBA Hanušovice. Zde setrvá až do konce prázdnin a přesune se pak do jesenického kina, kde zahájení výstavy proběhne 6. září. Od října budou fotografie rovněž vystaveny i přímo v Bruntále, takže samozřejmě zvu i moje místní bruntálské kolegy.

V soutěži se mi podařilo získat přední umístění, což mě velice potěšilo. Naše hory mám totiž velice rád a musím říci, že mi dnes je, a v budoucnu bude vždy ctí, udělat něco málo pro jejich propagaci. Jeseníky jsou totiž podle mého názoru občas neprávem opomíjeny, podobně jako celý náš kraj v jejich podhůří. Je to ale podle mého názoru způsobeno pouze tím, že lidé o našem kraji, a o našich horách, jen málo ví. Jsme skutečně velmi daleko od centra „dění“, ale zdejší kraj má ještě mnohé k nabídnutí.

V podstatě i tohle je dnešní účel fotografie – propagace. Teď samozřejmě nemluvím o propagaci sebe sama, protože tady je, a to především na internetu, až přepropagováno. Spíše se mi jedná o propagaci dobré myšlenky, vlastních pocitů, přírody, než o byznys. Stěžejním cílem fotografování však jistě zůstává nadále i potěšení oka divákova. Možná, že si my, fotografové, občas ani neuvědomujeme, jakou radost mohou naše snímky přinést například lidem, kteří se už do přírody z různých důvodů nedostanou...

Ještě něco málo informací o porotě. Ta se sešla 17. března, a to ve složení: Miroslav Griga (vítěz III. ročníku, předseda poroty), Martin Hutař (Jesenický fotoklub, PRO-BIO), František Jaskula (vedoucí Správy CHKO Beskydy a organizátor fotografické soutěže Valašská krajina), Zuzana Růžičková (fotografka, Agentura ochrany přírody a krajiny), Antonín Říha (Jesenický fotoklub), Petr Šaj (vítěz II. ročníku) a Michal Ulrych (Správa CHKO Jeseníky). Do soutěže se přihlásilo celkem 20 autorů a sešlo se v celkovém součtu 162 fotografií. Rozhodně bude na co koukat!

A jak vše dopadlo? To zjistíte z následujících výsledků, které byly soutěžícím v uplynulých dnech rozeslány:

Absolutní vítěz Štěpán Mikulka - Bruntál - 9 fotografií - I. místo v kategorii rostliny a živočichové
I. místo v kategorii krajina nebylo uděleno

II. místo krajina - Radek Dominec - Opava - 7 fotografií
II. místo krajina - Jan Firla - Hostice - 8 fotografií

II. místo rostliny a živočichové - Jiří Kamp - Staré Město pod Sněžníkem - 10 fotografií

III. místo krajina - Daniel Kamp - Šumperk - 20 fotografií

III. místo rostliny a živočichové - Vladko Chmela - Olomouc - 14 fotografií

čestné uznání poroty  - Vladko Chmela  za netradiční pohled - cyklus Studie kmene


Foto a text: Štěpán Mikulka

(zdroj: Správa CHKO Jeseníky, Michal Ulrych)

Domů | Novinky | Poslední snímky | Fotografie týdne | Mé oblíbené | Reference | Fotocykly | Články | Video | Profil | Mapa webu | Návštěvní kniha | Odkazy | Kontakt | přihlášení

2007 © Powered by  AutumnLeaf Webdesign