Známe vítěze fotografické soutěže Hasiči před i za objektivem 2014

Seriál: Výstavy, soutěže, publikace atd.
Diskuze: Příspěvků(0)

Jubilejní desátý ročník fotografické soutěže Hasiči před i za objektivem pořádaný bruntálským fotoklubem HaFoK a ČAHD máme za sebou. Do letošního ročníku bylo zasláno téměř 100 fotografií a jako už tradičně, nechyběly ani snímky zahraničních kolegů ze Slovenska. I přes to, že se do soutěže přihlásilo poměrně málo autorů, oproti loňskému ročníku měl hlavní porotce, prof. Mgr. Jindřich Štreit, snad ještě více práce. Chceme věřit tomu, že to bylo způsobeno i tím, že se po asi tříleté absenci soutěže zúčastnili i nejmenovaní dva členové HaFoKu:-).

Každopádně se nedá říci, že by letos byla do soutěže přihlášena nějaká špatná fotografie. Hlavní porotce dokonce pro letošní rok zvolil trošku jinou strategii hodnocení. Systém jakýchsi předvýběrů neustále přehodnocoval a zkoumal. I přes to, že byl v časovém presu, na úkor vlastního pohodlí, kdy měl být již dávno na cestě na další vernisáž, ještě jednou fotografie všech kategorií nechal rozložit a zkoumavě je dlouhé minuty prohlížel. Nutno dodat, že tou dobou už se snímkům věnoval již téměř tři hodiny! Pak, a to již téměř tradičně, přizval svého nejdůležitějšího poradce, paní Štreitovou. 

Je celkem škoda, že letošních účastníků fotosoutěže nebylo více. Věřili jsme, že výjimečné navýšení odměn pro vítěze, svázané s letošním jebileem fotosoutěže, bude pro všechny dostatečně motivující. Bohužel asi budeme muset v budoucnu motivovat hasičské fotografy i jinak nebo bude potíž ještě někde jinde. Třeba chybí dostatek kvalitních snímků, či fotografických příležitostí.

Každopádně věříme, že letošní pěkné ceny potěší všechny umístěné. Fajn je také to, že se nám podařilo dostát svému loňskému slibu a v současných dnech už putuje republikou velmi netradiční výstava, kdy jsou Vaše fotografie s hasičskou tematikou vystavovány ve speciálních rámech přímo na ulicích i v prestižních galeriích.

Jedná se o výběr nejlepších snímků, které byly v průběhu předchozích desíti ročníků do fotosoutěže Hasiči před i za objektivem zaslány. Nejbližší výstava proběhne v pondělí ve Zlíně, a to za účasti hejtmana a primátora ZLK a vrcholných představitelů HZS ČR. Zúčastní se také hlavní porotce, prof. Mgr. Jindřich Štreit, který pronese úvodní řeč a nebudou chybět ani zástupci HaFoK. Podrobnosti naleznete zde

Mohu také prozradit, že některé účastníky rovněž potěší zveřejnění jejich snímků v rámci již tradičního kalendáře s hasičskou tematikou, který každoročně vydává GŘ HZS ČR. Co říkáte, nezkusíte to příští rok také:-)?

Závěrem bych chtěl za celý tým organizátorů poděkovat všem účastníkům fotosoutěže, hlavnímu porotci fotosoutěže a především všem, kdo se aktivně podíleli na realizaci letočního ročníku fotosoutěže Hasiči před i za objektivem.

A teď už k vítězným sníkům... Autorům srdečně blahopřejeme!

 

Výsledky fotosoutěže 2014 (Na www.hasik.cz najdete oficiální výsledky)

 

 

Kategorie A

1. místo – Martin Šíbl "Svítání"


2. místo – Štěpán Mikulka "Toxická koupel"


3. místo – František Cajthaml "Očista po požáru lesa"

 

Kategorie B

1. místo – Michal Hrdlička "V nesnázích"


2. místo – Tomáš Lach "Střípky ze života hasiče"


3. místo – Štěpán Mikulka "Do jiné galaxie"

 

Kategorie C

1. místo – Martin Šíbl "Střídačka"


 2. místo – Tomáš Lach "Teď"


3. místo – Petr Teslík "Lezci"


Čestné uznání – Dagmar Sieglová "Bez názvu"


 

Kategorie D

1. místo – Štěpán Mikulka "Fyzická příprava ala Fryštenský"


2. místo – Matej Kapusta "Iveco von z garáže!"


3. místo – František Cajthaml "Hasiči"


 

Internetové hlasování

 

Kategorie A

Michal Hrdlička – 97 hlasů (celkem hlasovalo 280)

 

Kategorie B

Aleš Sarga – 112 hlasů (celkem hlasovalo 225)


Celkový vítěz a vítěz kategorie C
 
Martina Mrkosová – 141 hlasů (celkem hlasovalo 440)

Kategorie D
 
Aleš Sarga – 80 hlasů (celkem hlasovalo 239)


Text: Štěpán Mikulka
Fotografie: vítězové kategorií Domů | Novinky | Poslední snímky | Fotografie týdne | Mé oblíbené | Reference | Fotocykly | Články | Video | Profil | Mapa webu | Návštěvní kniha | Odkazy | Kontakt | přihlášení

2007 © Powered by  AutumnLeaf Webdesign