Fotografická soutěž "Hasiči před i za objektivem" posedmé

Seriál: Výstavy, soutěže, publikace atd.
Diskuze: Příspěvků(0)

Po roce je tady opět vyhlášení celostátní fotografické soutěže "Hasiči před i za objektivem". Hasiči HZS Moravskoslezského kraje ÚO Bruntál pod záštitou České asociace hasičských důstojníků a preventivně výchovného webového portálu www.hasik.cz  vyhlašují již sedmý ročník této ojedinělé hasičské fotosoutěže. Zasoutěžit si opět mohou všichni zapálení hasičští fotografové, a to nejen z řad profesionálních a dobrovolných hasičů.

 

Letošní ročník slibuje docela slušnou konkurenci, což by mohla být pro mnohé z vás výzva. Po zkušenostech z loňska je více než jasné, že se bude opět vybírat z pořádného balíku zaslaných prací. Loni to bylo více než sto snímků z celé republiky! Pokud tedy ve svých archivech máte nějaké povedené snímky, určitě neváhejte a přihlaste se. Splnit musíte pouze jednoduché podmínky:

 

  1. Soutěže se smí zúčastnit fotoamatér z řad profesionálních i dobrovolných hasičů, ale i "nehasič".
  2. Černobílé nebo barevné reportážní či umělecké fotografie na lesklém fotopapíře ve formátu nejméně 18x24 cm a ve formátech přibližně z tohoto rozměru odvozených, je nutno včas odeslat na adresu: Martin Šíbl, HZS MSK, Zeyerova 15, Bruntál 792 01.
  3. V letošním ročníku požadujeme rovněž zaslání digitální podoby snímků, jelikož jednu z cen tentokráte určí také laická veřejnost, a to prostřednictvím hlasování na webu www.hasik.cz Snímky zde budou k vidění po uzávěrce soutěže. Soutěžní fotografie budou po dobu hlasování zobrazovány beze jména autora pouze s jejich názvem. Parametry soutěžních snímků: 800x600 pixel a 72 DPI, snímky nesmí obsahovat ani rámeček, ani doplněný text (název fotografie, jméno autora). Přípustné samozřejmě nebude tzv. „kamarádské hlasování“.
  4. Neetické fotografie budou ze soutěže vyřazeny.

 

Termín uzávěrky letošního ročníku soutěže "Hasiči před i za objektivem" 2010 - 2011" je 1. června 2011. 

 

 

Soutěží se v následujících kategoriích:     

 

Kategorie A – Požáry (vše kolem požárů)

 

Kategorie B – Ostatní zásahy (vše mimo požáry – dopravní nehody, technické pomoci…)
 

Kategorie C – Výcvik (výcviky, cvičení a hasičský sport všeho druhu)

 

Kategorie D – Život na stanici (všechno mimo zásah – technika, hasičské plesy a svatby, portréty, zátiší...)

 

A teď to nejlepší:

 

1. V každé kategorii bude vyhlášeno 1., 2. a 3. místo s finančním ohodnocením

      1. místo: 1 500 Kč

      2. místo: 1 000 Kč 

      3. místo:    500 Kč                                                                                                 

 2. Ve veřejné hlasovací soutěži bude na základě hlasování na www.hasik.cz vyhlášeno také jedno první místo navíc, a      to napříč všemi výše uvedenými kategoriemi                                                                                            

      1. místo: 1 500 Kč

 3. Zaslané fotografie budou vyhodnoceny komisí, jejíž předsedou bude letos opět světově proslulý fotograf pan              Jindřich Štreit ze Sovince, což je jistě pocta pro každého fotografa. Tato skutečnost by však v žádném případě            neměla odradit začínající nebo ve fotosoutěži dosud nezúčastněné fotografy, jelikož pan Štreit se na nové autory a      jejich práce upřímně těší.

 

V letošním ročníku fotosoutěže „Hasiči před i za objektivem“ bohužel nebude možno publikovat vaše snímky prostřednictvím našeho tradičního kalendáře. Jako v mnoha jiných případech i nám letos zoufale chybí finanční prostředky. Pevně ale věříme, že se situace zlepší v následujícím roce. Pokud by se však náhodou našel nějaký sponzor, situace se ještě může změnit k lepšímu.

Jako určitou „náhradu“ jsme však všem zájemcům vyjednali jedinečné překvapení. Pan Jindřich Štreit, vynikající světoznámý fotograf, nám přislíbil, že se s účastníky fotosoutěže rád sejde prostřednictvím jakéhosi miniworkshopu, během něhož bude samozřejmě řeč nejen o fotografiích obecně, ale i o fotografiích, které s sebou přinesete. Bude to jistě jedinečná zkušenost pro všechny ty, kdo to s fotografováním myslí vážně.

 

Pozn.: Své případné dotazy směřujte na mail dotazy.fotosoutez@email.cz Podrobné propozice, které jsou prakticky shodné s loňským ročníkem, naleznete na www.hasik.cz

 

Za tým realizátorů Štěpán Mikulka

Foto: Štěpán Mikulka

Domů | Novinky | Poslední snímky | Fotografie týdne | Mé oblíbené | Reference | Fotocykly | Články | Video | Profil | Mapa webu | Návštěvní kniha | Odkazy | Kontakt | přihlášení

2007 © Powered by  AutumnLeaf Webdesign